Drapole z Florydy - Harriet i ...

To jest twoje pierwsze forum typu „Forum”
Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

Gołąbek Pokoju - Picasso ..................................................... Bielik Pokoju - TO JA :D
Spokój, pokój - nie zawsze :(
Zbyt bliski przelot intruza zaobserwował TO JA
bandicam 2023-05-30 11-13-14-635.jpg
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

Wędruje Ferdynand nocą, skrajem gniazda ... a to niebezpieczne rejony
Filmik z amerykańskiego forum https://www.youtube.com/watch?v=zlN5wF5bdbs
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
kot Wojciech
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 20:50

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: kot Wojciech »

Zawsze podziwiam, że takie młode stają na krawędzi wysoko umiejscowionego gniazda i nie mają zawrotów głowy, lęku wysokości. :-) Z Ferdka robi się powoli Ferdynand Wspaniały :-)

Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 09:13

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Super, że ktoś w Polsce zajmuje się relacjonowaniem na bieżąco co nowego u naszego Ferdusia. Dziękuję i pozdrawiam!!!
A przy okazji, wie ktoś czy te młode które opuściły już gniazda we wcześniejszych sezonach są jakoś obrączkowane, poza oczywiście Edytką :) i wiadomo co się z nimi dzieje, czy możemy tylko mieć nadzieję, że radzę sobie w dorosłym życiu?

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

Andrew pisze:Super, że ktoś w Polsce zajmuje się relacjonowaniem na bieżąco co nowego u naszego Ferdusia. Dziękuję i pozdrawiam!!!
A przy okazji, wie ktoś czy te młode które opuściły już gniazda we wcześniejszych sezonach są jakoś obrączkowane, poza oczywiście Edytką :) i wiadomo co się z nimi dzieje, czy możemy tylko mieć nadzieję, że radzę sobie w dorosłym życiu?
Możemy tylko mieć nadzieję, że młodzież z gniazda Heni i Mańka ( a wcześniej Ozziego) ma się dobrze :) Amerykanie nie obrączkują bielików, bo to ma sens przy migracjach, a bieliki cały rok są bliżej lub dalej, ale w obrębie gniazda. Edytkę zaobrączkowano z tego względu, że gdyby tfu, tfu, coś się jej przytrafiło, to wiadomo na co i jakimi środkami była leczona.
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 09:13

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Dziękuję za informację. Przejrzałem w ciągu jednej nocy Twoje wpisy z poprzednich lęgów i jestem pod wrażeniem. Nie wiem czy mogę tak tutaj na forum o to pytać, ale skąd pomysł na to forum i na tak szczegółowy opis życia bielików?

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

Andrew pisze:Dziękuję za informację. Przejrzałem w ciągu jednej nocy Twoje wpisy z poprzednich lęgów i jestem pod wrażeniem. Nie wiem czy mogę tak tutaj na forum o to pytać, ale skąd pomysł na to forum i na tak szczegółowy opis życia bielików?
Forum powstało z myślą o Piórku i Lotce :) Szkoda nam było tych wszystkich świetnych fotek, które ginęły na czacie. W tzw. międzyczasie okazało się, że oprócz boćków naszych są też inne fascynujące gniazda. Potem pokochałam drapolki, a w szczególności Heńkę :) I tak pomysł na relacjonowanie "dla potomności" życia bielików amerykańskich, łotewskich, estońskich. Ale na pierwszym miejscu jest i będzie nasz brudny Piórek pseudo El Flamingo :D
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 09:13

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Super sprawa =D Z tego co czytałem to ta kamera na Florydzie podglądająca życie Heńki i jej rodzinki jest wyłączana w okolicach maja tak? A wiadomo ile lat ma już Heńka, bo już kilka wiosen ma za sobą patrząc ile młodzieży odchowała :). A i gdzie mogę znaleźć linki do innych gniazd?

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

Andrew pisze:Super sprawa =D Z tego co czytałem to ta kamera na Florydzie podglądająca życie Heńki i jej rodzinki jest wyłączana w okolicach maja tak? A wiadomo ile lat ma już Heńka, bo już kilka wiosen ma za sobą patrząc ile młodzieży odchowała :). A i gdzie mogę znaleźć linki do innych gniazd?
Proszę - http://www.storchenelke.de/greifvogel_webcams.htm
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 09:13

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Ankabiz pisze:
Andrew pisze:Super sprawa =D Z tego co czytałem to ta kamera na Florydzie podglądająca życie Heńki i jej rodzinki jest wyłączana w okolicach maja tak? A wiadomo ile lat ma już Heńka, bo już kilka wiosen ma za sobą patrząc ile młodzieży odchowała :). A i gdzie mogę znaleźć linki do innych gniazd?
Proszę - http://www.storchenelke.de/greifvogel_webcams.htm
Dzięki =D
Czekam na kolejne posty. Pozdrawiam!!! :)

Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 09:13

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Ok, postaram się, żeby się nie powielały :) zazwyczaj nie udzielam się na forum, ale to mnie zainteresowało :P Niestety teraz studia i praca doprowadziły do tego że widuje Ferdusia w scenerii nocnej hehehe mam nadzieję że szybko to się zmieni, żebym tylko nie przegapił pierwszego wypadu na gałąź, ale Ty na pewno czuwasz ;) Właśnie wróciłem z pracy i co widzę już prawie północ a Ferduś nie śpi, siedzi na krawędzi gniazda i myśli nie wiadomo o czym :). Ale spokojnie dokładnie po 1 minusie i 50 sek. ułożył się grzecznie do snu i ja też już ide odespać nockę :) Pozdrawiam!!!
bandicam 2023-05-30 11-19-02-798.jpg

Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 09:13

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Trochę wysoko te gałęzie :? :?
bandicam 2023-05-30 11-22-24-606.jpg
bandicam 2023-05-30 11-22-42-472.jpg

Awatar użytkownika
Nina97
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 08:19

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Nina97 »

Świetnie że pojawił się zmiennik dla Ankabiz. Dzięki Andrew. Fotek i komentarzy nigdy dość ;)
Mnie te fotki wychodzą jakieś małe albo za duże :cry:

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

My tu gadu gadu, a Ferdynand Wspaniały od dzisiaj, jako 65-dniowy bielik jest GAŁĘZIAKIEM !!!
Filmik ze stronki gniazda : https://www.youtube.com/watch?v=MLDnBJorATU

I to, na 90 % wskazuje na jego płeć :) Chłopaki w okolicach 70-tego dnia kicają na patol, a panienki ok. 80-tego dnia :)
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 09:13

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Wiedziałem, że to przegapię, będąc na uczelni hahaha
Ferduś dziś tj 06.03.2017 r. (poniedziałek) godz 6:30 czasu lokalnego został oficjalnie gałęziakiem hehe :lol: najpierw wskoczył na kawałek gałęzi wystającej z gniazda a o godz 7:34 zaliczył swoją pierwszą porządną gałąź. :D Ferduś ma dziś 65 dni, jeszcze nie dawno była z niego taka mała puchata kulka, a teraz już nam po drzewie zaczyna śmigać :lol: Kolejny ważny punkt w życiu tego słodziaka ;) teraz tylko patrzeć jak nam wyfrunie z gniazda :cry:
Dla wszystkich którzy chcą zobaczyć pierwsze kroki poza gniazdem odsyłam do filmiku Lady Hawk wykonanego dzięki uprzejmości Southwest Florida Eagle Cam Foundation and Dick Pritchett Real estate:
http://www.dickpritchettrealestate.com/videos.html
https://www.youtube.com/watch?v=MLDnBJorATU Miłego oglądania

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

68 dni minęły jak jeden dzień :D
Siedzę sobie na grządce

Tak wespół w zespól :D
bandicam 2023-05-30 11-31-18-314.jpg
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

Takich fotek Ferdynanda nie da się zrobić siedząc przed ekranem po drugiej stronie kuli ziemskiej :D
Och, jak ja zazdroszczę Lady Hawk kontaktu z juniorem tak oko-obiektyw-Ferduś :D
bandicam 2023-05-30 11-32-49-605.jpg
bandicam 2023-05-30 11-33-19-863.jpg
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 179
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2017, 09:13

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Ferdynanda W. :) fotek kilka
bandicam 2023-05-30 11-34-41-782.jpg
bandicam 2023-05-30 11-34-57-133.jpg
bandicam 2023-05-30 11-35-15-747.jpg

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

Dzisiaj ok. 7.20 czasu lokalnego Ferdynand próbując przeskoczyć z gniazda na ulubioną gałąź zsunął sie ze śliskiego konara i zleciał na dół. Raczej, nieporadnie sfrunął.
Filmik z ich forum https://www.youtube.com/watch?v=VkbCW9LgYc0
Trwa akcja poszukiwawcza. Widziany był w kamerce nr 2. Rodzice go nawołują. Czekamy :(


JEST !!! Znalazł się. Wolontariusze zostali poproszeni o opuszczenie terenu, żeby nie spłoszyć Ferdka :)
Teraz wiele pracy przed Heńką i Mańkiem. Muszą sprowokować Ferdusia do powrotu. Trzymamy kciuki :)



Rodzinne śniadanie pod płotem
bandicam 2023-05-30 11-38-35-266.jpg
bandicam 2023-05-30 11-39-05-392.jpg
bandicam 2023-05-30 11-39-05-392.jpg
bandicam 2023-05-30 11-39-30-786.jpg
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

Awatar użytkownika
Ankabiz
Posty: 2411
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 10:47

Re: Drapole z Florydy - Harriet i ...

Nieprzeczytany post autor: Ankabiz »

Popołudnie. Rodzice w gnieździe. Niespokojni. Prawie cały czas krążyli nad terenem. Niestety młodego nie widać w żadnej kamerce :(
bandicam 2023-05-30 11-41-42-573.jpg
Klikając w KOLOROWY TEKST otworzysz ► FILM w witrynie youtube! Dobrej zabawy :D Aby obejrzeć zdjęcie w większym formacie otwórz je w nowej karcie :)
Dobrej zabawy :D

ODPOWIEDZ